Skip to main content

Teren otaczający siedzibę danej firmy jest jednym z ważnych czynników, które kształtują jej wizerunek. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku przedsiębiorstw zajmujących się bezpośrednią obsługą klientów, ponieważ są one zwykle odwiedzane przez wiele osób. Sposób zagospodarowania przestrzeni wokół budynku może więc korzystnie przełożyć się na poziom uzyskiwanej sprzedaży oraz na opinię, jaka ukształtuje się na temat danego podmiotu. Niestety zajmowanie się sadzeniem i pielęgnacją roślin w ramach takiej posesji jest dość angażujące dla pracowników, którzy muszą być odrywani od innych zadań. Stworzenie dodatkowych etatów również nie będzie dobrym wyjściem, gdyż nie przez cały czas nakład pracy będzie taki sam. Najlepszą opcją okazuje się zatem skorzystanie z pomocy fachowców świadczących usługi ogrodnicze. W Piasecznie specjalizuje się w tym przedsiębiorstwo Domy Ogrody.

Jak wygląda opieka nad ogrodem?

Zakres czynności niezbędnych do utrzymania ogrodu w dobrym stanie jest różny w zależności od jego charakteru. W większości przypadków tereny wokół budynków firmowych są obsadzane trawą oraz popularnymi iglakami. Zdarzają się też miejsca, gdzie można spotkać rabaty kwiatowe, a nawet rosnące drzewa i krzewy ozdobne, zwłaszcza w odmianach niskopiennych. Najczęściej firma pielęgnująca roślinność będzie więc musiała zadbać o regularne koszenie i nawadnianie trawników, zgrabianie liści oraz niekiedy przycinanie gałęzi. W przypadku rabat dochodzi sadzenie kwiatów, pielenie oraz stosowanie nawozów. Liczyć będzie się też odpowiednie przygotowanie roślinności do zimy oraz gruntowne sprzątanie wraz z nadejściem wiosny.

Co można zyskać, zlecając wykonanie usług ogrodniczych?

Podstawową kwestią przemawiającą za korzystaniem z usług ogrodniczych będzie możliwość obniżenia ponoszonych kosztów bez utraty jakości. Plusem będzie odciążenie od zajmowania się wyglądem terenu czy troszczeniem się o jego pielęgnację. Warto też pamiętać, że specjaliści dysponują sprzętem, który pomaga w szybkiej realizacji niezbędnych czynności.

Leave a Reply