Skip to main content

Prowadzenie biznesu wymaga skoncentrowania się na podstawowej działalności danego przedsiębiorstwa, a więc wykonywaniu działań, które stanowią źródło przychodów. Dla uzyskania optymalnych wyników finansowych wszelkie operacje, które nie przynoszą bezpośrednich zysków, są przekazywane na zewnątrz, czyli outsourcingowane. Dobrym przykładem takiego postępowania jest popularne wynajmowanie firmy sprzątającej. W Piasecznie usługami tego rodzaju zajmuje się firma Domy Ogrody, specjalizująca się m.in. w utrzymywaniu czystości w biurach. Przekonajmy się, dlaczego takie rozwiązanie jest korzystne.

Co daje outsourcing?

Outsourcing pozwala na otrzymanie usług na odpowiednim poziomie przy jednoczesnym zredukowaniu swoich kosztów. Jest to możliwe, ponieważ firma nie musi zatrudniać dodatkowych pracowników, zapewniać nad nimi nadzoru ani kupować niezbędnego wyposażenia, ponieważ szybciej, taniej i lepiej zadania danego rodzaju mogą być zrealizowane przez specjalistów z danej branży. Dzieje się tak, ponieważ firmy tego typu mają zupełnie innych rozkład ponoszonych kosztów, a używany przez nie sprzęt może być optymalnie wykorzystywany, służąc do realizacji zleceń dla kilku lub nawet kilkunastu klientów. Warto też pamiętać o tym, że przedsiębiorstwo zajmujące się outsourcingiem zatrudnia fachowców z konkretnej dziedziny, co sprzyja zarówno szybkości działania, jak i utrzymywaniu wysokiego poziomu usług.

Outsourcing przy sprzątaniu

Usługi związane ze sprzątaniem są często przekazywane innym podmiotom, ponieważ zwalnia to firmę zlecającą z konieczności zajmowania się całym procesem. W zamian za regulowaną co określony czas fakturę zyskuje ona dobrze utrzymaną powierzchnię biurową, a wszelkie prace są wykonywane w umówionym terminie – zwykle po zakończeniu dnia pracy. Zleceniodawca nie musi więc przejmować się koordynacją działań ani rozliczeniami z zatrudnianymi osobami.

Leave a Reply